Czy Adwords działa – od czego zależy skuteczność?

jak działa adwords

Czy Adwords działa – od czego zależy skuteczność?

Jeden z klientów zadał ostatnio takie oto pytanie:

„Czy opłaca się inwestować w Adwords? Żebym miał chociaż gwarancję, że to będzie działać. W przeciwnym razie, jeśli wydam pieniądze, a nie da to efektu, to się chyba rozpłaczę”

Tego typu pytanie zadaje duża cześć osób zamierzających uruchomić swoją pierwszą kampanię w Google. Do tego grona należą także osoby, które już korzystały z tego typu promocji, i nie były usatysfakcjonowane.

Te dwie grupy dzieli zapewne od siebie fakt, iż o ile ta pierwsza grupa nie miała jeszcze styczności z reklamami Adwords, to ta druga już tak. Pozwolę sobie jednak na stwierdzenie, iż brak skuteczności w mniemaniu osób z grupy drugiej może wynikać z faktu nieprofesjonalnie przygotowanej kampanii, zbyt wygórowanych oczekiwań lub złej strony docelowej.

Pamiętać należy, że każde działania reklamowe, w tym wypadku Adwords, mają za zadanie pozyskać ruch na stronie docelowej i przekierować do niej potencjalnego klienta. To strona docelowa musi przekonać klienta swoim wyglądem, ofertą, łatwością nawigacji oraz szybkością ładowania, a w ostatnich czasach także responsywnością na dokonanie zakupu.

Oczywiście w przypadku słabej, źle zaplanowanej i zbudowanej kampanii, reklama prowadząca do nawet bardzo dobrej strony, nie przyniesie oczekiwanych korzyści. Dlatego musisz mieć świadomość, iż zaniedbania w jednym obszarze w poważny sposób osłabią działanie drugiego.

Dlatego tak ważne jest, aby zarówno Twoja strona internetowa, jak i kampania Adwords były przygotowane profesjonalnie. Tylko wtedy mamy pewność, iż Adwords będzie dobrą inwestycją, że środki finansowe i czasowe zainwestowane w reklamę nie będą wyrzucone w błoto.

Powodzenie kampanii oraz jej rezultaty w sprzedaży produktu czy usługi nie zalężą wiec jedynie od samych działań agencji tworzących kampanię.

Share this post

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *