Czy Adwords działa – od czego zależy skuteczność?

jak działa adwords

Czy Adwords działa – od czego zależy skuteczność?

Jeden z klientów zadał ostatnio takie oto pytanie:

„Czy opłaca się inwestować w Adwords? Żebym miał chociaż gwarancję, że to będzie działać. W przeciwnym razie, jeśli wydam pieniądze, a nie da to efektu, to się chyba rozpłaczę”

Tego typu pytanie zadaje duża cześć osób zamierzających uruchomić swoją pierwszą kampanię w Google. Do tego grona należą także osoby, które już korzystały z tego typu promocji, i nie były usatysfakcjonowane.

Te dwie grupy dzieli zapewne od siebie fakt, iż o ile ta pierwsza grupa nie miała jeszcze styczności z reklamami Adwords, to ta druga już tak. Pozwolę sobie jednak na stwierdzenie, iż brak skuteczności w mniemaniu osób z grupy drugiej może wynikać z faktu nieprofesjonalnie przygotowanej kampanii, zbyt wygórowanych oczekiwań lub złej strony docelowej.

Pamiętać należy, że każde działania reklamowe, w tym wypadku Adwords, mają za zadanie pozyskać ruch na stronie docelowej i przekierować do niej potencjalnego klienta. To strona docelowa musi przekonać klienta swoim wyglądem, ofertą, łatwością nawigacji oraz szybkością ładowania, a w ostatnich czasach także responsywnością na dokonanie zakupu.

Oczywiście w przypadku słabej, źle zaplanowanej i zbudowanej kampanii, reklama prowadząca do nawet bardzo dobrej strony, nie przyniesie oczekiwanych korzyści. Dlatego musisz mieć świadomość, iż zaniedbania w jednym obszarze w poważny sposób osłabią działanie drugiego.

Dlatego tak ważne jest, aby zarówno Twoja strona internetowa, jak i kampania Adwords były przygotowane profesjonalnie. Tylko wtedy mamy pewność, iż Adwords będzie dobrą inwestycją, że środki finansowe i czasowe zainwestowane w reklamę nie będą wyrzucone w błoto.

Powodzenie kampanii oraz jej rezultaty w sprzedaży produktu czy usługi nie zalężą wiec jedynie od samych działań agencji tworzących kampanię.

Share this post